Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Dla nauczyciela
Audio

„Uczłowieczyć nauczyciela i uczłowieczyć rodzica”

O relacjach szkoły z rodzicami w roku 2020
Zespół CEO

Agnieszka Chomicka-Bosy, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej , edukatorka i trenerka opowiada nam, jak na wzajemne stosunki nauczycieli, nauczycielek i rodziców wpłynęła edukacja zdalna i doświadczenia z roku 2020.

„Relacje nauczyciel-rodzic to ciągle trudny temat. Bardzo ważny, ale z różnych powodów niewygodny” – mówi Agnieszka Chomicka-Bosy, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej , edukatorka i trenerka. W cyklu „Odporna szkoła” rozmawialiśmy z nią o tym, jak na wzajemne stosunki nauczycieli, nauczycielek i rodziców wpłynęła edukacja zdalna i doświadczenia z roku 2020. Zachęcamy do wysłuchania tej rozmowy, bo naprawdę warto!

„Jeśli chciałam mieć czas wolny i  nie chciałam się w to angażować, to po prostu wyłączałam czat. Myślę jednak, że danie rodzicom takiej możliwości czatowania ze sobą o dowolnej porze, to jest powiedzenie Wiecie co? Jesteście dla mnie ważni. To jest otwarcie drzwi do szkoły. Ten czat (red. na którym rodzice mogli komunikować się między sobą o dowolnej porze) był zaproszeniem do wspólnej dyskusji. To było takie powiedzenie Chcę mieć z Was partnerów i partnerki. Czasami będę potrzebowała Waszej pomocy, więc bądźcie gdzieś niedaleko” – mówi Agnieszka Chomicka-Bosy.

Z tej rozmowy dowiesz się:

Zachęcamy do wysłuchania

Agnieszka Chomicka-Bosy – dyplomowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i polonistka. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli, nauczycielek oraz uczniów i uczennic. Jako trenerka kompetencji cyfrowych współpracuje z wieloma organizacjami i działa w wielu prestiżowych programach edukacyjnych. Do niedawna związana z Centralnym Domem Technologii, gdzie pracowała jako edukatorka metody edukacyjnej STEAM. Na co dzień  współpracuje ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jest trenerką i mentorką przy m.in. takich projektach jak Zaprogramuj Przyszłość czy Informatyka bez granic. Podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19 była członkinią zespołu, który realizował codzienne webinary dla dzieci i nauczycieli w ramach projektu Amazon STEM Kindloteka. Autorka wielu materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

***

Polecamy także inne wywiady z praktykami i praktyczkami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem pracy w edukacji w 2020 roku, w ramach cyklu „Odporna szkoła”:
– „Papiery zawsze można poprawić, a relacje trudno” – dyrektorka szkoły opowiada o pracy w 2020 roku 
 „Podstawa programowa nie będzie już straszakiem” – o zmianach po edukacji zdalnej opowiada dyrektor szkoły
– „To będą już inne dzieci” – rozmowa o emocjach uczniów i uczennic w trakcie i po edukacji zdalnej 
Zespół CEO

Podobne wpisy, które mogą Cię
zainteresować

Czynne prawo wyborcze od 16. roku życia. Za i przeciw

Czytaj więcej

Jakiej podstawy programowej dziś potrzebujemy?

Alicja Pacewicz
Czytaj więcej
Sala szkolna. Nauczycielka pokazuje uczennicom, jak rozwiązać zadanie.

Jak mądrze współpracować z organizacją społeczną?

Sylwia Żmijewska-Kwiręg
Czytaj więcej

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności