Komu przyda się wiedza z webinarium?
Z webinarium skorzystać mogą wszyscy nauczyciele i nauczycielki kształcący zdalnie.
Czego się dowiecie?
Nasze ekspertki i ekspert podpowiedzą:
– jak wykorzystać zadania w nauczaniu zdalnym;
– jakie typy zadań stosować;
– jak planować zadawanie zadań i czy je oceniać.
Wiedza, którą się z Wami podzielą, jest wiedzą wykorzystywaną przez nich w praktyce.
Zapraszamy do obejrzenia!
Materiały do pobrania
Prezentacja “Zadanie w czasie nauczania zdalnego”
Zestawienie linków “Gdzie warto zajrzeć po webinarium”
O prowadzących spotkanie
Danuta Sterna – matematyczka, ekspertka oceniania kształtującego w programie “Szkoła ucząca się”, autorka publikacji dla nauczycieli i materiałów metodycznych, autorka książki „Ocenianie kształtujące w praktyce”.
Edyta Wąsik – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Obecnie uczy historii w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Paderewski w Lublinie. Trenerka, asystentka szkół oraz mentorka kursu internetowego w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ekspertka zadań edukacyjnych – planowania zadań uruchamiających głębokie uczenie się i monitorowania tego procesu.
Michał Szczepanik – nauczyciel biologii i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej i J. Lompy w Starczy. Trener Centrum Edukacji Obywatelskiej, asystent szkół w programie “Całościowy rozwój szkoły”. Autor kilkunastu publikacji powstałych m.in. w programach: “Akademia uczniowska” i “W świat z klasą”. Ekspert metody OK zeszyt.
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Materiał jest dostępny na licencji Creative Commons „Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe” (CC BY-NC 4.0). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Utwór powstał w ramach cyklu „Odporna szkoła”, realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wykorzystaniu środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści – pod warunkiem zachowania niniejszych informacji, w tym informacji o stosownej licencji, posiadaczach praw oraz o cyklu „Odporna szkoła”. Treść licencji jest dostępna na stronie.